LVIV CULTURE HUB

LVIV CULTURE HUB

Проект “Львівський культурний хаб” перебуває на балансі ЛКП “Львівське радіо”, під патронатом UNESCO за підтримки AECID (іспанської урядової організації).

Бібліотека-цукерня – перша частина проекту культурного хабу, розташована на першому поверсі будівлі на Кн. Романа, 6 і має свій окремий вхід з вулиці О. Нижанківського.

Будівля Львівського Радіо була споруджена у 1912–1913 рр. за проєктом архітектора Адольфа Піллера та є прикладом архітектури раннього модернізму. Будівля є пам’яткою архітектури. Приміщення має свою історію, яка формувалась декілька періодів та змінювала приміщення. Часи Радянського союзу суттєво вплинули і, на жаль, зараз, ми лише частково маємо збережені первісні елементи. Тому, працюючи із такими об’єктами, найважливішим для нас, як проєктантів, було повернути втрачені надбання. Саме тому на першому місці для нас було відновити усі існуючі елементи, а вже тоді створювати нові, які будуть легко і правильно додавати приміщенням необхідної функції та не забирати їх автентичності.

Перед початком робіт були проведені всі необхідні експертизи стану приміщень та оздоблення, на основі яких ми прийняли рішення, яким чином відновити цей простір.
Від так ми використовували методи реставрації та консервації в роботі зі стінами та настінним декором. Після проведених зондажів було вирішено відновити стіни до одного з первинних шарів, який затвердили реставратори. Втрачені елементи оздоблення з гіпсу також будуть відновлені за зразком збереженого декору. Частину підлоги, що збереглась в хорошому стані, ми залишили та привели до ладу, а пошкоджений матеріал відтворили за аналогом паркету, знайденому на інших поверхах будівлі. Також ми працювали над реставрацією столярних виробів, віконних та дверних конструкцій, оздоблення з мармуру та граніту. В межах реставрації приміщень також передбачене відновлення металевих брам та порталів на першому поверсі будинку з боку вул. О. Нижанківського. Таким чином ми намагались максимально наблизитись до того результату, який був запланованим при первинному проектуванні, та зберегти автентичність і унікальність будівлі.

Контакти