BUNKER ILLUSION

BUNKER ILLUSION
Під час війни стали актуальними і необхідними такі приміщення як бункери. Ці приміщення мають свої особливості та характеристики в залежності від типу захисту, призначення та функціонального наповнення. Такі часи, що зараз при проектуванні приватного будинку бункер є “must have”. У своїх нових проектах ми також влаштовуємо такі приміщення.
Дуже багато інформації можемо розповідати про технічну частину та наповнення бункерів, але зараз не про це…
В одному зі своїх проектів ми спроектували та технічно спланували бункер, який буде функціонувати для сім’ї. Але у нас виникло питання: Як буде використовуватись саме приміщення після війни, коли потреби як бункеру в ньому не буде?
Також ми стикнулись з тим, що уявлення про бункер переважно у всіх, що це темне і дуже гнітюче приміщення (на жаль, під час війни воно так є).
Під час тривого потрібно бути в безпеці. Але ми можемо за допомогою інтер’єрних рішень та мистецтва сформувати простір, який дозволить створити відчуття, які не будуть у нас асоціюватися з традиційним бункером, точно не викличуть стан пригнічення. Це особливо важливо для дітей, в яких бункер вже викликає страх та тривожність (хоча такі відчуття виникають у всіх).
Після війни такі приміщення можуть далі функціонувати, як міні арт-галареї, приватні галереї або гостьові апартаменти, відпочинкові кімнати з домашнім кінотеатром та інші.
Ми прагнемо змінити уявлення про самий тип цих приміщень. Сидіти в укритті – це не означає сидіти в пітьмі та боятись.
А у вас виникає асоціація цього приміщення з бункером? Нам вдалось це змінити?

Контакти