Співоче поле
- Площа: 3,83 га
- Локація: Львів
- 2022
ІСНУЮЧИЙ СТАН. ФОТОФІКСАЦІЯ
У ході аналізу території знайдено ряд недоліків:
– відсутність інфраструктури та площі, що може вміщувати 1500 людей;
– відсутність громадських вбиралень;
– розміщенні аварійні дерева по периметру;
– відсутність водовідведення;
– за геометричними параметрами частина глядацьких місць має погану оглядовість;
– зруйновані місця для глядачів та збережені фрагменти сцени
ЗАВДАННЯ
ІДЕЯ
Музей народної архітектури і побуту ім. Климентія Шептицького розташований у північно-східній частині міста, в місцевості Кайзервальд, на території ландшафтного парку “Знесіння”. Музей вдало об’єднує горбистий ландшафт, відновлену Карпат і дбайливо пренесені історичні споруди з різних регіонів Західної України.
Його осучаснення дозволяє розширити можливості території, буде сприяти популяризації території, музею.
Будь-який орнамент – стійкий елемент етно-національної культури, що зберігає свої особливості протягом тривалого часу. В нашій концепції ми використовуємо один з традиційних елементів Гуцульщини – рамці.
ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПЛАН ТА АРХІТЕКТУРНІ РІШЕННЯ
Територію умовно можна поділити на 2 зони: зону власне самого Співочого поля та громадську площу, що сформувалась за рахунок розміщення 3-х головних блоків приміщень. Територія по периметру мощена газонними сотами та втрамбована щебенем. В центрі площі влаштована зелена зона з насипного рельєфу.
Головним проєктним елементом виступає сцена. Розмір сцени 20х11м. Такі параметри дозволяють вмістити близько 75 виступаючих, що було закладено в завданні.
Сцену зсередини формують ребра, що сприяють відбиванню звукової енергії в напрямі паралельному профілю підлоги амфітеатру та покращують звучання. Влаштована сцена дозволяє сформувати рівномірне звукове поле та підвищує звуковий тиск, в найбільш віддалених від сцени місцях. Додатково акустичні ребра слугують кулісами-проходами для виступаючих та додатковим місцем для розміщення колонок та світлової техніки.
При розміщенні глядачів були враховані допустимі кути зору, з цих критеріїв сформувалась оригінальна форма розміщення глядачів. Самі місця розміщуються під мінімальним ухилом, щоб глядачі з перших рядів не перекривали вигляд наступним глядачам. Довкола зони для глядачів влаштована мощена доріжка.
За сценою влаштовані приміщення для артистів, що включають 5 репитиційних кімнат, головний вхід на сцену та терасу на другому поверсі для проведення вільного часу виступаючих. Сцена та приміщення для артистів формують разом один об’єм, який зовні оздоблений дерев’яною обрешіткою з термо бруса. Такий елемент зовнішнього оздоблення використаний для усіх споруд на території, що сприяє формуванню одного простору. Додатково зовні посаджені плющі. Ми застосовуємо два типи плюща: вічнозелений так вічі.
Торгові крамниці та літнє кафе формують ще один об’єм на ділянці. Влаштоване кафе має дві тераси на першому поверсі та на другому поверсі, додатково відвдувачі можуть скористатись функцією кави на виніс.
Окремим елементом території виступають 2 модульні громадські вбиральні. Ці мультифункціональні модулі вміщують 3 кабіни для відвідувачів кожна (ж/ч/інклюзивний). Модуль є стаціонарним та потребує підключення до основних місцьких комунікаційних мереж або розробку під’єднання до септиків. Матеріал – нержавіюча сталь. Зовні ці два модулі також оздоблені дерев’яною обрешіткою.
МАТЕРІАЛИ ТА КОНСТРУКЦІЇ
Деревина – традиційний матеріал для будівництва та оздоблення будівель різного призначення. Також цей матеріал – головний елемент усіх архітектурних об’єктів, що розташовані на території музею.
Як головний оздоблювальний матеріал для усіх елементів та об’єктів ми обрали термодеревину або дошки та бруси з модрини.
Термодеревина – це вдосконалене дерево. Це деревина, яка без додавання будь-яких хімічних речовин пройшла термічну обробку при високих температурах (175-200оС), які змінили її якісні характеристики в кращу сторону. Термодерево – це 100% натуральний масив. Кожна дошка неповторна і унікальна, як і все, що створює природа.
Дошки та бруси з модрини можуть слугувати альтернативою термодошці. Це унікальне дерево дуже стійке до різниці температур (витримує перепади від +50 до -60 градусів Цельсія). З цієї причини його можна використовувати як усередині приміщень, так і зовні. Просочені природною смолою дошки не бояться вологи. Вони не деформуються і не гниють згодом під її впливом.
Конструктивно споруди складені з металевого каркасу, що заповнений конструкцією з сендів панелей або конструкцією за технологією “пиріжок”. Такі панелі легкі в монтуванні та обслуговуванні, економічні, зберігають тепло всередині. Зовнішнім матеріалом виступає дерев’яна дошка.
Парк створений у 1971 році, як найбільший музей у всій Європі такого типу під відкритим небом. Його метою є збереження дерев’яної народної архітектури, побуту, мистецьких артифактів, що зображують повсякденність, працю та відпочинок західноукраїнських сіл останніх трьох століть. Тому надважливо осучаснити “Співоче поле”, зробити територію доступною та привабливою для населення.
“Співоче поле” – це унікальний простір, що надважливий не лише для музею, але і для усього міста. В будь-якому спроектованому об’єкті важлива його довговічність. Наше бачення цього простору не руйнує існуюче середовище, а лише доповнює його. За певний час спроектована нами архітектура не буде старіти, а буде змінюватись з залежності від того, як буде змінюватись дерево (модрина) та як будуть рости плющі.